Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fantastický úspěch! Krčmář má stříbro ze sprintu, biatlonisté vybojovali na ZOH už druhou medaili

Fantastický úspěch! Krčmář má stříbro ze sprintu, biatlonisté vybojovali na ZOH už druhou medaili

Čeští biatlonisté dnes ve sprintu na 10 km navázali na sobotní bronz Veroniky Vítkové. Michal Krmář senzačně vybojoval stříbrnou mediali. O 4,4 sekundy ho porazil pouze Němec Alan Peiffer, třetí byl s odstupem 3,3 sekundy na Krčmáře Dominik Windisch. Závod byl naopak zklamáním pro favority. Medaile utekla Martinu Fourcadovi i Johannesi Böovi, kteří kazili na střelnici.Sedmadvacetiletý Krčmář prožil nejpovedenější závod v kariéře. Jeho maximem ve Světovém poháru bylo loňské třetí místo ze stíhačky v Ruhpoldingu. Díky bezchybné střelbě a rychlému závěrečnému kolu získal svoji první medaili z velké akce.

Ze druhé položky odjížděl Krčmář druhý se zhruba sedmisekundovou ztrátou na rovněž bezchybného Peiffera. Na posledním mezičase 500 metrů před cílem se před něj těsně dostal Rakušan Julian Eberhard, ale Krčmář v závěru vystupňoval tempo a vrátil se na stříbrnou pozici. Před Eberharda se o sedm desetin sekundy dostal ještě Windisch.

Do pondělní stíhačky z českých reprezentantů postoupil již jen 29. Ondřej Moravec. Jednou minul vleže, kde navíc ztratil čas vinou vyhozeného náboje, a pomaleji běžel. Na vítěze ztratil více než minutu. Michal Šlesingr i Adam Václavík skončili se čtyřmi chybami v poli poražených.

Selhali také oba největší favorité. Martin Fourcade z Francie i Johannes Thingnes Bö z Norska si závod „odstřelili“ třemi chybami hned při položce vleže a k medailím měli daleko. Dvojnásobný olympijský vítěz ze Soči Fourcade byl vestoje bezchybný a probil se alespoň na osmé místo. Po osmnácti závodech ale skončila série jeho umístění na stupních vítězů. Bö chyboval ještě jednou vestoje a obsadil až 31. příčku.

Pořadí zemí podle získaných medailí >>>

Kdo z Čechů hraje o další medaile? >>>

Tabulka s kompletním programem ZOH 2018 >>>

Hokejový program na ZOH 2018 >>>

Online hokejové přenosy >>>


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek