Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

FIFA zvažuje celosvětové zavedení Ligy národů. Poprvé se uskuteční příští rok v Evropě

FIFA zvažuje celosvětové zavedení Ligy národů. Poprvé se uskuteční příští rok v Evropě

Světová fotbalová federace FIFA zvažuje zavedení Ligy národů na všech kontinentech. Nová soutěž se poprvé bude hrát příští rok v Evropě, kde nahradí přípravné zápasy a navíc se z ní bude možné dodatečně kvalifikovat na mistrovství Evropy.

„FIFA byla do procesu zapojena od začátku a budeme v tom spolu s UEFA i dalšími konfederacemi pokračovat i nadále," uvedla v prohlášení světová federace. „Už jsme se začali bavit o tom, kam bychom mohli soutěž posunout," přidala UEFA.

Evropská Liga národů odstartuje v září 2018 a bude rozdělená podle koeficientů do čtyř soutěží, mezi kterými se bude dát postupovat i sestupovat. Každá z lig navíc bude mít jedno účastnické místo na Euru, o nějž budou v březnu 2020 bojovat čtyři nejlepší týmy, které si postup nezajistí z běžné kvalifikace.

S Ligou národů jako první přišla UEFA a nyní zavedení podobné soutěže zvažuje také severoamerická konfederace CONCACAF. „Jednohlasně jsme se shodli na tom, že jde o skvělý nápad. Už jsme se bavili o možných formátech, protože až to Evropa zavede, bude těžší sehnat soupeře pro přípravné zápasy," řekl už před časem předseda CONCACAF Victor Montagliani.