Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Finský kotel na MS obešel prohibici. Fanoušci do haly pašují vodku

Finský kotel na MS obešel prohibici. Fanoušci do haly pašují vodku

Suchý zákon v hokejové hale je štval, tak už vymysleli, jak protáhnout dovnitř vodku. „Způsob? Jsme Fini,“ smál se jeden z nich. Neprudí, nejsou dotěrní, neotravují. Jen se baví. Vymýšlejí psí kusy. Jak chutná jeden zápas v „kotli“ finských fanoušků? Vlastně pohoda, i když hra není dvakrát super. Hlavně že je po zápase kam vyrazit. Ti na ledě to nějak zvládnou příště.


Hned když přijeli do Paříže, bylo kolem nich docela živo. Finští fans. Milují převleky a zábavu. A taky pivo. Hodně piva. Hala AccorHotels na první pohled vypadá jako prudký kopec zarostlý travou. Jestli na něm uvidíte člověka převlečeného za krávu, jak ho po zadku sjíždí a honí ho policista se psem, je to Fin.

Přesně tohle už tady zkusili a představili se Francii. Na blbiny jsou kadeti! Když vyrazí na hokej za hranice, tak se těší, jak si užijí všechno kolem. Ne jenom svůj tým, ale mejdany a legraci. Byli taky docela vytočení, když zjistili, že v hale na mistrovství světa proudem neteče alkohol, proto taky vedle tradičního „Suomi“ křičeli jiný vzkaz: „My chceme pivo.“ Ale když nejde Mohamed k hoře, musí to jít naopak. Poučili se.

Duel číslo dva v Paříži a mezi Finy koluje plastová petka. Asi šest chlápků si ji podává z ruky do ruky. „Voda?“ ptám se vedle mě sedícího Fina se jmenovkou Lehtinen na zádech. Rozesmál se, jako kdyby to byl vtip dne. „Vodka, kámo.“ „A jak jste ji dostali dovnitř přes kontroly?“ „Jsme přece Fini.“ A rozchechtal se podruhé. Možná ještě víc.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek