Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotbal v éře po Peltovi. Tito muži chtějí vést českou kopanou

Fotbal v éře po Peltovi. Tito muži chtějí vést českou kopanou

Na funkci předsedy Fotbalové asociace ČR podali kandidaturu bývalý generální sekretář Petr Fousek, šéf Ondrášovky Libor Duba, místopředseda komise rozhodčích Petr Mlsna a šéf marketingové firmy STES Martin Malík. Asociace hledá nové vedení, které nahradí Miroslava Peltu obviněného v dotační kauze.

Současný místopředseda asociace Roman Berbr se rozhodl nekandidovat, přestože obdržel 21 kandidátek. Nechce jitřit emoce, protože vnímá, že je kontroverzní osobou, a chce zklidnit fotbalové prostředí.

„Pan (Peltův právní zástupce Bronislav) Šerák by měl dnes přivést stažení Miroslava Pelty z funkce předsedy. Takový byl náš pokyn a Mirek s tím ve středu souhlasil," řekl Berbr na dnešní tiskové konferenci. "V tuto chvíli jsou stoprocentními kandidáty, kteří to tu mají položené: Libor Duba, Petr Fousek, Martin Malík a Petr Mlsna,“ dodal.

Do půlnoci se ještě mohou objevit další kandidáti. Oficiální seznam přihlášek zveřejní FAČR v pondělí.

Berbr se definitivně rozhodl nekandidovat dnes po schůzce s majitelem Sparty Danielem Křetínským. „Bylo to vstřícné a racionální jednání z obou stran. Variant je stále mnoho a teprve přijde čas na jednání, jak vše dopadne. Tato schůzka však měla velký vliv na mé rozhodování,“ připustil Berbr.

Kandidaturu podal Berbr na post místopředsedy, který vykonává poslední čtyři roky. Zároveň ale nevyloučil, že by se mohl stáhnout z vedení úplně. „Varianty jsou různé,“ dodal.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek