Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fotbalisté Slavie mají titul. Brnu nedali šanci

Fotbalisté Slavie mají titul. Brnu nedali šanci

Fotbalisté Slavie si v exilu na Strahově poradili v posledním ligovém kole 4:0 s Brnem a po osmi letech získali mistrovský titul. Pražané vyhráli nejvyšší soutěž o dva body před Viktorií Plzeň, které k obhajobě vítězství 2:0 nad Jihlavou nestačilo. Ze čtvrtého místa si navzdory debaklu 0:4 v Liberci zajistila kvalifikaci Evropské ligy Mladá Boleslav.

Slavia sice kvůli koncertům v Edenu musela nastoupit na strahovském stadionu, přesto nedala soupeři šanci, když se dvakrát trefil Stanislav Tecl a po gólu přidali Michal Frydrych a Michael Ngadeu. Červenobílí získali celkově 18. mistrovský titul a čtvrtý v historii samostatné české ligy.

Plzeň neměla obhajobu ve vlastních rukách, protože vedle vítězství potřebovala i ztrátu Slavie. O vítězství Viktorie, která mohla získat třetí titul za sebou a pátý za posledních sedm let, rozhodly vlastní góly Davida Štěpánka. Západočechy tak čeká 3. předkolo nemistrovské části Ligy mistrů, Pražany stejná fáze mistrovské části.

Boleslavi sice v Liberci propadla, když o výhře domácích rozhodli dvěma góly Milan Baroš a Roman Potočný s Milanem Kerbrem z penalty, Teplice však však při rozlučce exreprezentanta Štěpána Vachouška prohrály 0:1 s Duklou. Středočeši tak udrželi o bod čtvrté místo před severočeským celkem a v pohárech si zahrají popáté za sebou. Nastoupí do druhého předkola Evropské ligy.