Fotbalové mistrovství světa se vzdaluje. Češi nestačili na favorizované Němce

Čeští fotbaloví reprezentanti prohráli v sedmém z deseti zápasů kvalifikace mistrovství světa s obhájcem trofeje Německem 1:2 a jejich šance na druhé místo ve skupině a účast v baráži o šampionát výrazně poklesly. Favorit vedl v Edenu od čtvrté minuty, kdy se trefil Timo Werner. V 78. minutě srovnal Vladimír Darida, ale dvě minuty před koncem rozhodl sporným gólem Mats Hummels.

Český celek ztrácí na třetím místě tabulky tři kola před koncem skupiny už sedm bodů na druhé Severní Irsko, na jehož půdě se představí v pondělí v Belfastu. Svěřenci kouče Karla Jarolíma potřebují k druhému místu vyhrát všechny tři zbývající duely a navíc doufat, že Severní Irové už naopak ani jednou nezvítězí.

Do baráže o šampionát v Rusku postoupí z druhých míst osm nejlepších týmů. Přímo na mistrovství projdou pouze vítězové skupin, Němci v čele té "české" zůstávají bez ztráty bodu stoprocentní.