Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hašek: Nabídka vést Spartu? Nepřijal bych, nebylo by to správné

Hašek: Nabídka vést Spartu? Nepřijal bych, nebylo by to správné

V ročníku 2011–2012 vedl Spartu, ale za svojí první ligovou štaci považuje Martin Hašek až tu současnou v Bohemians Praha 1905. Tehdy totiž nad ním stál generální sportovní manažer Jozef Chovanec, který nesl veškerou zodpovědnost. Muž, jehož minulost je spojená se Spartou, v níž působil především v roli hráče a později na Letné dělal první trenérské krůčky, by se však do klubu svého srdce zatím nevrátil. A není to proto, že kdysi nad ním stáli generální sportovní manažeři Jozef Chovanec a Jaroslav Hřebík. „Oni měli zásadní kompetence,“ říká Hašek.

Považujete tohle rozdělení funkcí za tak zásadní, že si angažmá ve Spartě jako prvoligovou štaci nepočítáte?
Byl tam model, kdy nade mnou stál sportovní manažer Jozef Chovanec (GSM), po jeho odvolání (prosinec 2011) roli převzal Jaroslav Hřebík. Já byl vedený sice jako první trenér, ale oni měli zásadní kompetence. Stavěli sestavu, spolurozhodovali o posilách, kdo odejde, vypracovávali tréninkové plány, plánovali soustředění, přípravné zápasy. Nebyl jsem asistent ve smyslu, jak ho známe, ale ani hlavní trenér se všemi pravomocemi. Já vedl tréninky, chystal mužstvo na soupeře a analyzoval jeho hru, vyhodnocoval následně naše výkony.

Takže jste se za prvoligového trenéra nepovažoval?
Nebyl jsem hlavní. Pro mě to byla obrovská zkušenost, mandát na to cítit se připravený převzít prvoligové mužstvo. To se stalo až teď v Bohemians Praha.

Celý rozhovor čtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek