Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hokejisté řádili na židlích. Čeká je společná večeře a zítra poslední boj ve skupině

Hokejisté řádili na židlích. Čeká je společná večeře a zítra poslední boj ve skupině

Hokejové mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem se přehouplo do druhé poloviny a český tým si ve francouzské metropoli užíval prakticky poslední volnější den. Reprezentace by po sérii pěti výher neměla chybět ve čtvrtfinále, v úterý se v posledním zápase základní části utká se Švýcarskem podle všeho o druhé místo ve skupině B.

V nejzazší možný termín se dnes Češi fotili a tentokrát to byla vcelku rychlá akce. Manažer Milan Hnilička podle připraveného rozpisu urovnal hráče i další členy realizačního týmu, jako poslední usedl kapitán Jakub Voráček a společná fotografie, na které budou i hráči stále čekající na případné zapsání na soupisku, byla hotová.

Až poté došlo na legrácky s židlemi, na kterých si po ledě zajezdili Jan Kovář, David Pastrňák nebo Radko Gudas. Následně se ale hokejisté rychle převlékli do tréninkových dresů a pod vedením trenéra Josefa Jandače a jeho čtyř asistentů absolvovali krátký půlhodinový trénink.

Večer se hráči chystají na společnou večeři, podruhé na turnaji. „Je to fajn. Francouzskou kuchyni znám, protože působím ve Švýcarsku ve francouzském kantonu. I minule jsme byli v dobré restauraci a teď to bude určitě podobné," řekl útočník Roman Červenka, jenž hraje ve Fribourgu.

Přestože se nebrání poznávání nových jídel, na začátku turnaje si jako hlavní chod dal steak. „Vždy záleží na dané situaci, na tom, co je chuť," uvedl světový šampion z roku 2010, který týmových večeří už zažil v národním týmu hodně. „A poslední dobou jich je stále více," pousmál se Červenka, který na MS zatím nasbíral pět kanadských bodů za dvě branky a tři asistence.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek