Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hokejisty čeká zápas se Švýcarskem. Hraje se o Paříž a semifinále bez Kanady

Hokejisty čeká zápas se Švýcarskem. Hraje se o Paříž a semifinále bez Kanady

Základní skupiny mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem vyvrcholí právě dnes a své poslední utkání odehraje také česká reprezentace, která od 16:15 naskočí proti Švýcarsku. Do utkání půjde s důležitou jistotou - čtvrtfinále jí neunikne. Tým Josefa Jandače bude bojovat o druhé místo, které zaručuje pokračování v Paříži a vyhnutí se Kanadě v případném semifinále.

Do posledního utkání základní skupiny se Švýcarskem (16:15) mohou jít čeští hokejisté s klidem. Čtvrtfinále mají jisté a jejich největší motivací bude setrvání v hlavním městě Francie. K tomu potřebují skončit na druhém místě základní skupiny, které jim zaručí výhra za tři i dva body.To však mírně ztrácí na hodnotě, protože obě semifinále i finále se hrají v Kolíně nad Rýnem. Setrvání v Paříži pro klíčové utkání by bylo vzhledem ke znalosti ledové plochy i arény malou výhodou oproti soupeři, na druhou stranu by se v případě úspěchu musel český tým do Německa stejně přesunout.

Druhé místo však nabízí jedno velké lákadlo pro případné semifinále. Pokud by totiž český výběr vyhrál a uspěl i ve čtvrtfinále, v souboji o otevření finálové brány by v Kolíně nad Rýnem nenarazil na favorizovanou Kanadu.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek