Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hokejové mistroství světa je za dveřmi. Češi začnou proti Kanadě

Hokejové mistroství světa je za dveřmi. Češi začnou proti Kanadě

Za týden odstartuje v Paříži a Kolíně nad Rýnem hokejové mistrovství světa. Česká reprezentace vstoupí do turnaje v pátek 5. května od 20:15 proti obhájcům titulu z Kanady. V základní skupině v Paříži se vedle Česka a vítěze posledních dvou MS Kanady představí také Finsko, Švýcarsko, Bělorusko, Norsko, domácí Francie a nováček Slovinsko.

Český tým narazí po Kanadě postupně na Bělorusko (sobota 6. května od 16:15), Finsko (pondělí 8. května od 20:15), Norsko (čtvrtek 11. května od 16:15), Slovinsko (pátek 12. května od 16:15), Francii (neděle 14. května od 16:15) a Švýcarsko (úterý 16. května od 16:15).

Ve francouzské metropoli se bude hrát v AccorHotels Areně pro 14.500 příznivců. Ta přivítá vedle 28 duelů ve skupině i dvě čtvrtfinále. Čeští hokejisté mají jistotu, že se v případě boje o medaile budou muset stěhovat a hrozí jim i přesun už před případným čtvrtfinále.

Ve skupině A, jejímž dějištěm bude Kolín nad Rýnem, se představí Rusko, USA, Švédsko, Slovensko, Německo, Lotyšsko, Dánsko a Itálie. Kolín nad Rýnem bude v Lanxess areně pro 18.500 fanoušků hostit celkem 34 zápasů. Vedle 28 zápasů základní skupiny to budou dvě čtvrtfinále, obě semifinále, duel o bronz a finále.

Čtvrtfinálové souboje se uskuteční ve čtvrtek 18. května, semifinále jsou na programu o dva dny později. V neděli 21. května turnaj vyvrcholí, od 16:15 se bude bojovat o bronz a o čtyři a půl hodiny později začne finále.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek