Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hrůzné zranění Mattekové: Kurty pod palbou kritiky, pomoc přišla pozdě

Hrůzné zranění Mattekové: Kurty pod palbou kritiky, pomoc přišla pozdě

Postup Federera či vyřazení Karolíny Plíškové? Ne. Hlavním tématem Wimbledonu je po čtvrtečních zápasech nešťastný okamžik americké tenistky Bethanie Mattekové-Sandsové, která si v zápase druhého kola s Rumunkou Soranou Cirsteaovou způsobila po smolném podklouznutí velmi vážné zranění kolena. "Čéšku měla úplně mimo koleno, bylo hrozné ji vidět v takových bolestech," říkala se slzami v očích její deblová parťačka Lucie Šafářová. Stála však za nešťastnou událostí jen shoda náhod?

Byl to moment, na který nikdo z přítomných nezapomene. Bethanie Matteková-Sandsová bojovala o postup do třetího kola Wimbledonu se Soranou Cirsteaovou a utkání musela rozhodnout za stavu 1:1 na sety rozhodující sada.Hned na jejím počátku však deblová světová jednička podklouzla a s pláčem se zřítila k zemi. „Pomozte mi, prosím, pomozte mi," křičela v bolestech Američanka. Na pomoc jí jako první přispěchala její soupeřka, o chvilku později dorazil i manžel Mattekové Justin a kamarádka Šafářová. 

Pětinásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře byla několik minut na kurtu ošetřována, poté byla převezena do nemocnice. Krátce na to se však na sociálních sítích i v médiích rozvinula diskuse, která za zraněním Mattekové nevidí jen shodu nešťastných náhod.

Debatu rozvířila i francouzská tenistka Kristina Mladenovicová, která stav kurtů kritizovala již po svém prohraném zápase s Američankou Riskeovou.

Více na iSport.czKompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek