Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hvězda budoucnosti? Asi tenis trochu umím, směje se po životním úspěchu Vondroušová

Hvězda budoucnosti? Asi tenis trochu umím, směje se po životním úspěchu Vondroušová

Jak se slaví první titul na okruhu WTA v sedmnácti letech? Pro Markétu Vondroušovou to asi nebudou nezapomenutelné zážitky. Padla vysílená do auta, které ji vezlo osm hodin do Prahy. Doma v garsonce si jen vyměnila věci a už v pondělí ráno ji čekal odlet do Tampy, aby se připojila k českému fedcupovému týmu. V jednom kole je teď vycházející hvězda, která při startu na druhém turnaji WTA v životě vyhrála ve švýcarském Bielu osm zápasů za sebou včetně toho finálového s Estonkou Anett Kontaveitovou 6:4, 7:6 (6).

Za celou kariéru si vydělala 35 tisíc dolarů, za týden snažení ve Švýcarsku jí přijde šek o ještě osm tisíc tučnější. „Zatím jsem za tituly dostávala tak tisícovku. A teď taková částka. Nevím, co s těmi penězi udělám. Mamka bude vědět,“ usmála se tenistka, jíž bude koncem června teprve osmnáct. A už nyní má našlápnuto do elitní stovky žebříčku, po přelomovém úspěchu vyskočí k 120. místu WTA. Naprosto zaslouženě, vždyť letos vyhrála 40 ze 44 utkání.

V Bielu jste musela absolvovat kvalifikaci a pak Švýcarům celý turnaj vyhrajete coby 233. hráčka světa. Jak si teď připadáte?

„Fakt nevím, co si mám myslet. Ještě jsem to nezpracovala. (smích) Je to super, ale asi mi to dojde až za chvíli. Teď jsem ještě celá rozklepaná ze zápasu. Ale taky hrozně šťastná.“

Po mečbolu jste se objala s jedním z vašich trenérů Zdeňkem Kubíkem. I on vypadal dojatě.

„Byl šťastný jako já. Mám tady navíc ještě celou rodinu, o to je tenhle zážitek lepší, že tu jsme všichni. Mamka seděla v hledišti, nechtěla do boxu, protože byla hrozně nervózní. Takže seděla někde nahoře u střechy a pak přišla, když jsme dohrály. Mám tady ještě ségru, nevlastního tátu, tetu. Jsme jako Hujerovi.“ (smích)

Více si přečtěte na webu iSport.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek