Jágr dál boduje. Asistencí pomohl Flames k výhře nad Washingtonem

Hokejový útočník Jaromír Jágr přihrávkou pomohl k výhře Calgary ve Washingtonu 4:1. Na jediné trefě domácích se asistencí podílel Jakub Vrána. Také Arizona uspěla na ledě Toronta 4:1 a ukončila šestizápasovou sérii výher Maple Leafs. Coyotes zvítězili ve třetím venkovním utkání v řadě.

Washington otevřel skóre z první střely už po 62 vteřinách. Vrána podél mantinelu upláchl obránci Travisi Hamonicovi, objel branku a přihrál Larsi Ellerovi, který zblízka překonal Mikea Smithe. Jednadvacetiletý Vrána si připsal čtvrtou nahrávku v sezoně a přetrhl šňůru tří zápasů bez bodu.

Vyrovnání zařídil v 5. minutě střelou z levého kruhu Johnny Gaudreau, který bodoval podesáté v řadě, čímž si vylepšil kariérní maximum. Čtyřiadvacetiletý Američan se trefil v šestém souboji po sobě. V 26. minutě Gaudreau v přesilové hře asistencí přispěl k vítězné trefě Seana Monahana. Calgary ve třetí třetině během 121 vteřin zásluhou Mikaela Backlunda a Marka Giordana odskočilo do tříbrankového vedení. Na brance kapitána Giordana se podílel Jágr, který v uplynulých dvou zápasech nebodoval.

Flames po domácí sérii sedmi duelů, z nichž pět vyhráli, vyjeli na šestizápasovou šňůru po kluzištích soupeřů. Po úvodní prohře 2:8 v Detroitu dokázali porazit Philadelphii 5:4 v prodloužení. O vítězný gól se postaral Michael Frolík. Naopak Capitals prohráli třetí z posledních čtyř utkání.