Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jágr pomohl Calgary zlomit prokletí. Anaheim setlo po 11 letech, a to český útočník ani nenastoupil

Jágr pomohl Calgary zlomit prokletí. Anaheim setlo po 11 letech, a to český útočník ani nenastoupil

Calgary je momentálně na dvouzápasovém tripu v Kalifornii. Jaromír Jágr je s týmem, ale jeho premiéra v dresu s plamenem na hrudi se dál odkládá. „Jágr vypadá dobře, ale hrát ještě nebude," sdělil novinářům před zápasem s Anaheimem kouč Flames Glen Gulutzan. Calgary i bez 45leté české legendy v noci z pondělí na úterý dokázalo nad extrémně neoblíbeným soupeřem zvítězit 2:0.

Averze Calgary vůči Ducks pramení z dlouhodobé tristní bilance při venkovních utkáních. V Honda Center vyhráli Flames naposledy ve třetím čtvrtfinále konference 25. dubna 2006. Od té doby vyjeli ztéci „kačeří" tvrz 29krát, a 29krát odešli poraženi. Ve 22 případech byli šmiknuti v základní části, sedmkrát musel klopit hlavu v sériích play off."Byl to od nás dnes úžasný zápas. Samozřejmě jsme to měli v hlavách, v naší organizaci se o této sérii porážek vědělo. Ale všechno jednou musí skončit, jsme rádi, že máme dva body a už tuto kuriozitu nemusíme řešit," komentoval výhru kouč Flames Glen Gulutzan.

Jedenáctileté prokletí pomohl zlomit trojlístek hráčů. Autor 43 zákroků Mike Smith a střelci gólů Sean Monahan a Mikael Backlund. Bodík za krásnou asistenci u Backlundova gólu připsal Michael Frolík a českou stopu mírně obtáhnul i Jaromír Jágr.

Pokračování a sestřih ze zápasu najdete na iSport.cz

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek