Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jágrova cesta do NHL? Upsat se může ještě den po finále olympiády

Jágrova cesta do NHL? Upsat se může ještě den po finále olympiády

Zahrát si na olympiádě a pak odejít do NHL? Tahle varianta, jak by mohla vypadat sezona Jaromíra Jágra, není úplně sci-fi. Má to ovšem háček. Do začátku zámořské ligy (4. října) může Jágr hrát bez omezení kdekoli. Na Kladně, v KHL, v extralize. A pak bez jakýchkoli problémů může naskočit do NHL. Stačí jen podepsat kontrakt a odletět. Po 4. říjnu je to malinko složitější.

Aby mohl bez problémů kdykoli odejít do zámoří, musel by hrát pouze v soutěžích, které NHL nepovažuje za profesionální. Tedy například ve WSM lize. Jediným omezením je datum 26. února, kdy za mořem končí uzávěrka přestupů. Mimochodem, je to den po finále olympijského turnaje – stihnout se tedy dá obojí, ZOH i NHL.I kdyby Jágr po 4. říjnu hrál v Evropě profesionálně, nemusí být návrat do NHL zapovězený. Ovšem značně by ho komplikovalo pravidlo kolektivní smlouvy, podle kterého by ho nový klub musel nejprve zapsat na waiver, čili listinu nechráněných hráčů.

Co to znamená? Kdyby se Jágr například dohodl s Calgary, museli by ho Flames nejdřív nabídnout ostatním klubům. Pokud by o útočníka zájem nebyl, zůstal by v Calgary. Kdyby po něm ovšem zatoužilo například Buffalo, musel by za něj hrát. A to by se mu líbit nemuselo. Neměl by osud ve svých rukou, mohl by si ho vybrat tým, který by mu z různých důvodů neseděl. A právo volby mají nejdříve nejhorší kluby.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek