Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak válí slavní synové? Kluivert táhne Ajax, Klinsmann překvapil hrubkou

Jak válí slavní synové? Kluivert táhne Ajax, Klinsmann překvapil hrubkou

Po tátovi zdělili jmenovku na dresu i talent. Teď nastává jejich čas, aby si vybudovali vlastní hvězdnou reputaci. Mezi dospělé se začínají probíjet synové fotbalových hvězd minulosti Patricka Kluiverta, Jürgena Klinsmanna nebo Diega Simeoneho. Pár z nich má našlápnuto k tomu, aby své rodiče minimálně vyrovnali.

Justin Kluivert

Jak příznačné, že Justin Kluivert hraje za tým, jemuž se přezdívá „boží synové.“ Právě jeho otce Patricka uctívali fanoušci Ajaxu Amsterdam jako boha, když z pozice náhradníka rozhodl finále Ligy mistrů v roce 1995. Osmnáctiletý Justin, který přesně 22 let nato z lavičky sledoval finále Evropské ligy, sice takový úspěch ještě nezaznamenal, ale už teď se o něj přetahují světové velkokluby.

Zatímco jeho otec byl klasický hrotový útočník, junior raději běhá na pravém křídle. Za áčko Ajaxu, kde nastupuje sotva půl roku, se trefil dvakrát, k tomu přidal pět asistencí.

Jonathan Klinsmann

A nakonec ještě jeden přesun na druhou stranu hřiště. Jonathan Klinsmann, dvacetiletý hráč americké univerzity v Berkeley, si nevybral kariéru útočníka jako jeho otec Jürgen a postavil se do brány.

U hry rukama by měl evidentně zůstat, když totiž zkoušel kličky s míčem u nohy, proslavil se poněkud nechvalně. Takhle v zápase za americký výběr do 20 let zmatkoval a nabídl Ekvádoru gól.

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek