Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

"Je to debil." Žertoval na adresu Federera poražený Wawrinka

"Je to debil." Žertoval na adresu Federera poražený Wawrinka

Všeobecně oblíbený tenista Roger Federer je málokdy terčem veřejné kritiky či nadávek, po nedělním triumfu na turnaji v Indian Wells tomu však neunikl. Jeho poražený soupeř ve finále, švýcarský krajan Stan Wawrinka, ho při vyhlášení na kurtu označil za "debila".

Wawrinka po prohře 4:6, 5:7 sotva zadržoval slzy, což vysvětloval únavou po desetidenním turnaji. „Rád bych Rogerovi poblahopřál,“ řekl chvějícím se hlasem a podíval se na svého kamaráda. „Směje se. Je to debil, ale to je v pohodě,“ rozesmál Wawrinka diváky i Federera.

 

Pětatřicetiletý vítěz turnaje reagoval, že se snažil daviscupového kolegu povzbudit. „Chtěl jsem, aby až se na mě podívá, neviděl smutný obličej. Díval jsem se na něj stylem 'bude to v pohodě', aby se zasmál a netrápil se. Myslím, že se mi to povedlo,“ uvedl Federer.

Novinářům poté řekl, že to nebylo poprvé v životě, kdy mu někdo nadával. „Ne vždycky jsou u toho kamery, takže taková slova občas slyším. Vlastně docela často. Na kurtu to bylo poprvé, ale bylo to fajn,“ bral celou záležitost s humorem osmnáctinásobný grandslamový šampion.