Juliš prolomil střeleckou smůlu, Sparta poskočila v tabulce

Letenský útočník Lukáš Juliš dokázal konečně prolomit střeleckou smůlu, která ho provázela v letošní sezoně. V předposledním utkání sezony na půdě Hradce Králové otevřel ve třinácté minutě skóre zápasu. Jeho tým si nakonec odnesl těsnou výhru 2:1.

Sparta jela do Hradce Králové s nadějí na posun v tabulce v případě vítězství či remízy. Tým trenéra Davida Holoubka ale od začátku nikoho nenechal na pochybách, že nepřijel hrát na plichtu. Ve třinácté minutě zaznamenal první zásah utkání sparťan Lukáš Juliš. Po přihrávce Lafaty nejprve pálil pravačkou do gólmana Ottmara, ten ale vyrazil jen na jeho levačku a Juliš pohotově dorazil míč za jeho záda. Pro letenského hráče znamenala trefa průlom, v letošní sezoně jej doposud provázela střelecká smůla.

V sedmadvacáté minutě byl trenér hostů David Holoubek nucený vystřídat. Holzer po střetu s protihráčem odkulhal ze hřiště a nahradil jej sedmnáctiletý talent ze středočeského Komárova Václav Dudl. Hradečtí měli velkou šanci na vyrovnání v poslední minutě prvního poločasu. Po autovém vhazování se míč dostal na kopačky Martana, který dokázal po pravé straně přejít rychle dopředu a nacentrovat do malého vápna. Svým pasem našel Vlkanovu, který byl ale tísněný Karavajevem a z bezprostřední blízkosti z první střílel pouze nad břevno sparťanské branky.

Domácí zahrozili z obdobné šance i deset minut po začátku druhé půle, bývalý sparťan Roman Polom ale netrefil odkrytou branku. Na druhé straně hřiště se naopak vzápětí mohli opět radovat letenští. Po rychlém brejku nacentroval z pozice pravého křídla Karavajev na volného Pulkraba a ten pohotovou střelou poslal míč za záda Ottmara.

Hned vzápětí se ale hra opět bleskově přemístila před Koubka a tentokrát se radoval domácí tým. Míč vklouzl do vápna z levé strany a v následném zmatku se nejlépe ze všech dokázal zorientovat Malinský, který přes Michala Kadlece a Koubka poslal balón do sítě. Skóre se po pár okamžicích mohlo měnit znovu, pokus Dudla ale tečoval Pulkrab jen do tyče.

Vyrovnání mohl Hradeckým vystřelit Schwarz čtyři minuty před koncem utkání, když se k němu v postavení před vápnem odrazil míč. Ke své smůle ale nasměroval střelu pouze doprostřed branky, kde čekal připravený gólman Koubek. Sparta v Hradci Králové uhájila těsné vítězství 2:1 a po včerejším zaváhání Mladé Boleslavi poskočila na čtvrté místo.

FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 1:2 (0:1)

Branky: 59. Malinský - 13. Juliš, 56. Pulkrab ŽK: Schwarz, Žondra - Michal Kadlec, Juliš, Koubek Rozhodčí: Houdek - Myška, Boček Diváci: 4500