Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Juška překonal český rekord a hlásí: Tohle mi může otevřít dveře

Juška překonal český rekord a hlásí: Tohle mi může otevřít dveře

Slunečné nebe nad Turnovem vydrželo a místo bouřky bleskl povětřím dálkař Radek Juška. Na Memoriálu Ludvíka Daňka se senzačně proletěl vzduchem 829 centimetrů a změnil českou atletickou historii. Národní rekord Milana Mikuláše z roku 1988 vylepšil o čtyři centimetry, zajistil si nominaci na MS v Londýně a dal o sobě vědět světu.

Šum svistu, ohromení diváků a pak nečekaná čísla na světelné tabuli. 829. Jeden z nejstarších českých atletických rekordů včera v Turnově padl tak trochu ve stylu Boba Beamona, z ničeho nic. Tohle nebyl skok do jednadvacátého století, Radkovi Juškovi ale může otevřít novou éru jeho nadějné kariéry. Zvlášť poté, co ho vloni pronásledovalo smůlovaté prokletí a halovou sezonu mu pokazilo svalové zranění.


Co na to říct?
„Nemám asi slov. Díval jsem se na ten ukazatel napravo a vypadalo to tak maximálně 810. Přes osm určitě, modlil jsem se, aby to byl limit na mistrovství světa (815) A bylo to dál… Je to pro mě překvapení, vůbec bych to takhle na začátku sezony nečekal. Že se tak rychle vrátím po zranění, které mě postihlo na začátku haly, to je fantazie.“

Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.cz. 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek