Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kapitáni Sparty pod drobnohledem: Lafata vyklízí scénu, kouč chtěl pásku pro Čecha

Kapitáni Sparty pod drobnohledem: Lafata vyklízí scénu, kouč chtěl pásku pro Čecha

Celkem osmnáct soutěžních zápasů za sebou mají fotbalisté Sparty po včerejší ligové výhře nad Jihlavou 1:0. Trenér Andrea Stramaccioni dál hledá ideální sestavu, to se podepisuje i na obsazení funkce kapitána. Letenský celek vedlo už šest různých borců s páskou na ruce. Naposledy ji navlékl uzdravený Václav Kadlec, na startu sezony pomalu odepsaný hráč sledující zápasy z tribuny. Jak jsou na tom všichni sparťanští kapitáni?

David Lafata

10 zápasů - Bohemians, Mladá Boleslav, Liberec, Slovácko, Zbrojovka Brno, Karviná, Teplice, Dukla, Plzeň, Ostrava (MOL Cup)

 Lídr a hlavní šutér týmu posledních let nemá pod italským koučem na růžích ustláno. Zkušený forvard i přesto oblékl na Letné pásku nejčastěji, přesně v deseti případech. Posledním zápasem, kdy kráčel na hřiště jako první, byl prohraný MOL Cup s Baníkem Ostrava (2:3 po penaltách). V následujících ligových duelech s Ostravou (3:2) a Zlínem (2:2) se sparťanský kapitán ani nevešel do nominace na utkání, do pátečního střetnutí s Jihlavou šel jako náhradník na posledních deset minut. Lafatova pozice slábne a s páskou se pomalu loučí. "Plán je takový, že budou hrát jiní a David nám může v některých případech vypomoci. Zřejmě je to jeho poslední rok ve Spartě a klub za něj musí najít adekvátní náhradu do budoucna," prohlásil trenér Stramaccioni v rozhovoru po utkání s Jihlavou.

Tomáš Rosický

3 zápasy - Slavia, Jablonec, Ostrava (liga)

Jednoznačný šéf sparťanského týmu, pokud ho zdraví na hřiště pustí. V lize Tomáš Rosický zvládl slušnou porci devíti utkání ze 14 možných, ve třech z nich navlékl pásku. Tu by na ruce měl určitě častěji, pokud by byl schopný nastoupit na plný počet minut. 37letá legenda stále bojuje s chatrným zdravím, poslední dvě ligová střetnutí musel úplně vynechat.

Josef Šural

2 zápasy – Znojmo (MOL Cup), Zlín

Šural se naplno rozjel až na konci října v Jablonci, kde nasázel hattrick. Skóroval i v následujících duelech s Ostravou (3:2) a ve Zlíně (2:2), následně si ho vytáhl Karel Jarolím do reprezentace. Ve Spartě si získal i důvěru kouče Stramaccioniho, který mu kapitánskou pásku svěřil ve dvou případech – při poháru ve Znojmě (1:0) a ve Zlíně (2:2). Proti Jihlavě ale jeho roli převzal uzdravený Václav Kadlec. "Rozhodnutí dát mu kapitánskou pásku bylo z toho důvodu, že je ve Spartě dlouho a má nejvíc startů ze současného kádru. Chtěl jsem za kapitána někoho z českých hráčů a Václav si to zasloužil z pohledu historie v klubu více než Josef Šural," vysvětlil trenér Andrea Stramaccioni.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.