Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kittel si dospurtoval pro druhé letošní vítězství na Tour, Froome uhájil žlutý trikot

Kittel si dospurtoval pro druhé letošní vítězství na Tour, Froome uhájil žlutý trikot

Šestou etapu Tour de France vyhrál německý cyklista Marcel Kittel. Navázal na prvenství z druhého dne závodu a připsal si celkově jedenáctý triumf na slavném závodu. Žlutý trikot vedoucího jezdce má nadále v držení trojnásobný šampion Brit Chris Froome.

Kittel projel cílem v Troyes před Francouzem Arnaudem Démarem, který rovněž usiloval o druhé etapové vítězství ve 104. ročníku Tour. Třetí byl v bitvě elitních spurtérů další Němec André Greipel.

Právě na něj se Kittel jedenáctým vítězstvím dotáhl. Více etapových vavřínů na Tour vybojoval z německých cyklistů pouze jejich předchůdce Erik Zabel.

„Jsem hrdý na svůj tým, který odvedl skvělou práci, protože tohle byl jiný finiš než v Lutychu. Poslední kilometr to byla trochu divočina, ale dobře jsem se vyvezl za Démarem a pak za to na posledních 250 metrech vzal sám,“ uvedl Kittel. Démarův náskok v čele bodovací soutěže snížil ze 40 na 27 bodů. „Cítím se výborně a na zelený trikot určitě pomýšlím,“ dodal jezdec stáje Quick-Step, pro kterého pracoval i český kolega Zdeněk Štybar.

Z českých jezdců projel jako prvním cílem na 35. místě Roman Kreuziger, ve stejném čase jako vítěz dojel i Štybar. Debutant na Tour Ondřej Cink ztratil 52 sekund.

V parném počasí ujela hned po startu 216 kilometrů dlouhé etapy trojice Perrig Quéméneur (Francie), Frederik Backaert (Belgie) a Vegard Stake Laengen (Norsko). Na peloton si vypracovala nejvíce čtyřminutový náskok, ale dva kilometry před cílem byla dostižena.

„Sprinteři si to na konci pěkně rozdali, ale pro nás se dnes nic moc nedělo. Šlo jen o to být za větrem, vézt se a šetřit síly na další dny,“ uvedl Froome.

Už 335. etapu na Tour absolvoval při své sedmnácté účasti Francouz Sylvain Chavanel, čímž předčil Němce Jense Voigta. Rekordmanem je v tomto směru Nizozemec Joop Zoetemelk, který má za sebou 363 dní na Tour.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek