Kolaps, nechápu to. Rumuni nás posadili na zadek, zlobil se Vrba

Po vyrovnání na 1:1 šturmovali za postupem, jenže pak přišla krizová pasáž. Viktoria Plzeň inkasovala tři branky během osmi minut a v boji o Ligu mistrů po vysoké prohře 1:4 v odvetě s rumunskou FCSB končí. „Obrana měla být víc důraznější,“ zlobil se západočeský kouč Pavel Vrba.

Co vás stálo postup přes FCSB?
Začátek nám vyšel, měli jsme tam několik situací, bohužel se nám nepodařilo dát první branku. Oni z první situace, kdy ten přímý kop byl snad z 25 metrů, dali gól a to ovlivnilo utkání. Pak jsme ale měli převahu a vyústilo to brankou na 1:1. Těch osm minut, kdy jsme dostali tři góly, co se tam stalo, to nechápu. Bylo tam špatné postavení hráčů, to rozhodlo o dvou brankách. Pak už si to soupeř uhlídal a my na to nedokázali zareagovat.

Viníte z první branky gólmana Bolka?
Viděl jsem to pouze z pohledu od tribuny, úplně nevím, jak to hodnotit. Spíš mě zarazilo to, že to šlo snad z 25 metrů. On to krásně trefil, Bolek si snad trošku sáhl, ale ta vzdálenost je samozřejmě dost velká.

Zklamal vás dnešní výkon stoperů?
U dvou inkasovaných branek měla být obrana důraznější. Ztráceli jsme balony při zakládání útoku, při rozehrávce bych očekával mnohem větší jistotu a přesnost.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu iSport.cz.