Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Koukalová je v čele Světového poháru. Ve stíhačce v Oberhofu dojela druhá

Koukalová je v čele Světového poháru. Ve stíhačce v Oberhofu dojela druhá

Den po triumfu ve sprintu skončila biatlonistka Gabriela Koukalová ve stíhacím závodu v Oberhofu druhá a posunula se do čela Světového poháru. Loňskou vítězku seriálu předstihla Francouzka Marie Dorinová-Habertová. Třetí dojela Finka Kaisa Mäkäräinenová.

V čele SP je Koukalová poprvé od konce minulé sezony. Na první příčce vystřídala Němku Lauru Dahlmeierovou, která závody v Oberhofu vynechala a dostala se před ni také Mäkäräinenová.

Na střelnici foukalo a lehce sněžilo, proto si Koukalová dala při míření záležet a první střelbu vleže zvládla. Při druhé položce měla i štěstí, všechny rány pálila vlevo a dva terče složila po tzv. kalibrové ráně, ale na trestné kolo nemusela. Před Dorinovou-Habertovou a Mäkäräinenovou vedla o 38 sekund.

V čele přijela ještě na první položku vstoje, kde první ranou minula. Před pátou si udělala dřep, aby se uklidnila a terč poté trefila. Ztratila ale dost času a o 5,5 selimdy se před ni dostala Francouzka. Mäkäräinenová dál jela s větším odstupem třetí.

Na poslední střelecké položce Koukalová ještě měla šanci zaútočit na výhru. První ranou zase minula a černý zůstal také čtvrtý terč, a proto musela na dvě trestná kola. Dorinová-Habertová chybovala jen jednou a v klidu si dojela v posledním kole pro vítězství. Koukalová byla druhá s odstupem 38,8 sekundy.

Druhá česká reprezentantka Eva Puskarčíková si přes sedm chyb na střelnici oproti sprintu o šest míst polepšila a obsadila 36. pozici.

V neděli jsou na pořady závody s hromadným startem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek