Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Křetínský a Berbr se nedohodli na vedení fotbalové asociace. Volby budou v pátek

Křetínský a Berbr se nedohodli na vedení fotbalové asociace. Volby budou v pátek

Roman Berbr odmítl výzvu profesionálních klubů, aby na valné hromadě Fotbalové asociace ČR nekandidoval na místopředsedu. Nebyla tak splněna jedna z podmínek, za kterých byly profesionální kluby sdružené v Ligové fotbalové asociaci (LFA) připraveny pomoci FAČR v současné krizi i finančně. Výsledky pátečních voleb bude LFA respektovat, nesmí však být ohrožena nezávislost komisí v čele s komisí rozhodčích.

"Výkonnostnímu fotbalu jsme předložili nabídku, že jsme schopni pomáhat při řešení krize včetně financování. Základem bylo najít složení nového vedení a způsob práce FAČR. Nabídka zahrnovala konkrétní jména, kdo by měl být ve výkonném výboru. Ale ukázalo se, že nejsme schopni se s výkonnostním fotbalem dohodnout," řekl novinářům majitel Sparty Daniel Křetínský po dnešním jednání s ostatními majiteli.

Připustil, že jednou z podmínek bylo, že ve vedení nebude figurovat dosavadní místopředseda Berbr. "Já s ním osobně komunikoval s tím, že by v současné situaci bylo jednodušší, kdyby ve vedení nebyl. Podle nás by bylo lepší zvolit nové vedení, které není zatíženo stávajícím problémem a spornou pověstí," sdělil Křetínský.

S Berbrem se však nedohodl. "Naše pozice při řešení krize bude pasivnější. Budeme respektovat výsledek volby, budeme standardně spolupracovat, ale absence dohody nám neumožňuje se aktivněji zapojovat a FAČR si musí pomoci sám," sdělil Křetínský.

Kluby se dohodly, že budou výsledek páteční volby respektovat, ovšem za předpokladu, že nové vedení nebude zasahovat do nezávislosti odborných komisí. "Kluby LFA apelují na FAČR, aby se zdržel jakýchkoli kroků, které by mohly být vnímány jako zásahy do nezávislosti činnosti komisí, které mají dopad na chod profesionálních soutěží. Zejména komise rozhodčích, která je pro vnímání fotbalu odbornou i laickou veřejností v celé jeho šíři klíčová," stojí v prohlášení LFA.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek