Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kuriózní zranění. Biatlonistka Koukalová musela na operaci

Kuriózní zranění. Biatlonistka Koukalová musela na operaci

Drobný lékařský zákrok musela podstoupit Gabriela Koukalová v závěrečné přípravě na mistrovství světa v biatlonu, jež ve čtvrtek začne smíšenou štafetou v rakouském Hochfilzenu. Druhé ženě průběžného pořadí Světového poháru se zanítila tříska v palci pravé ruky, proto se cestou ze soustředění v Anterselvě zastavila v Jablonci, kde jí lékař třísku odstranil.

„Já jsem po jednom závodě v Anterselvě seděla s Ondrou Moravcem ve Family Clubu, kde máme občerstvení, a tam měli nějaké dřevěné lavice. Já se o ní asi smekla a zarazila si třísku, kterou jsem si pak doma vytáhla. Říkala jsem si, že je to úplná prkotina a že z toho nemůže nic být, ale asi jsem si ji nevytáhla dostatečně, nějaký kousek tam zůstal a začínala jsem tam mít zánět,“ popsala Koukalová pro iSport.cz.

Ačkoliv se jí po operačním zákroku hůře drží lyžařská hůlka, Koukalová věří, že jí zranění účast na závodech nezkomplikuje. 

„Je to na takovém blbém místě, které se hodně ohýbá a namáhá, čímž dochází k tomu, že se to hodně odírá o rukavici uvnitř, i když to mám zalepené. To poutko od hole tomu navíc moc nepomáhá,“ popsala Koukalová své momentální obtíže. „Věřím ale, že všechno zlé je k něčemu dobré, a když mám teď takovou bolístku, tak to přehluší tu svalovou bolest, kterou máme permanentně při závodech,“ dodala lyžařka. 

Druhá žena průběžného pořadí Světového poháru by měla patřit mezi opory českého týmu ve smíšené štafetě na mistrovství světa v biatlonu. Druhé místo mezi ženami zaujme pravděpodobně jedna z dvojice Eva Puskarčíková a Veronika Vítková. Mezi muži se budou trenéři rozhodovat mezi trojicí Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Smíšenou štafetu Češi na MS před dvěma lety v Kontiolahti vyhráli.

Velký rozhovor s Gabrielou Koukalovou čtěte ve středečním deníku Sport.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek