Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kvitová byla po napadení blízko toho, že už si nezahraje. „Dopadlo to jako pohádka,“ pochvaluje si její chirurg

Kvitová byla po napadení blízko toho, že už si nezahraje. „Dopadlo to jako pohádka,“ pochvaluje si její chirurg

Vítězství Petry Kvitové v pondělním prvním kole Wimbledonu tleskal v lóži i muž, bez kterého by už možná tenis nikdy nehrála. Chirurg Radek Kebrle, který v prosinci sešil dvojnásobné vítězce sedm pořezaných šlach a dva nervy levé ruky a zachránil jí kariéru. „Byla blízko toho, že už třeba nikdy nebude hrát. A když to dopadne takhle, tak to je pohádka, to není nic jiného,“ řekl Kebrle v All England Clubu.

Kebrle operoval Kvitovou 20. prosince několik hodin poté, co byla přepadena v bytě a pachatel jí pořezal levou ruku, v které drží raketu. V Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou trval zákrok skoro čtyři hodiny.

Podle prognóz se sedmadvacetiletá Kvitová měla vrátit do hry nejdříve po půl roce, ale stihla to už krátce po pět měsících při French Open. Kebrleho nyní pozvala do Wimbledonu. A lékař byl před zápasem neklidný. „Promítal jsem si v hlavě v noci před prvním zápasem vzpomínky a nemohl jsem spát,“ prozradil Kebrle.

Zápas ve Wimbledonu Kvitová začala třemi dvojchybami při servisu. „To víte, že jsem byl napjatý. Ale Petra byla pod obrovským emocionálním tlakem. Vždyť všechno směřovala k tomu, aby mohla hrát Wimbledon,“ komentoval začátek Kebrle.

Kvitová pak po pomalejším rozjezdu porazila na centrkurtu Švédku Johannu Larssonovou a byla ráda, že Kebrle přijel. „Konečně z něj spadly nervy, tak už si to užívá trošku jinak. Teď ale říkal, že má nervy, jak hraju,“ smála se tenistka.

Pozvánky do lóže na centrkurt ve Wimbledonu jako poděkování za práci si lékař, který mimo jiné byl před lety v Británii na stáži, velmi cenil. „Ježišmarja, to je úžasný. Co říct jiného,“ říkal a žertovně přikývl: „Myslím, že jsem si ho zasloužil.“

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek