Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ledecká vybojovala zlato i ve snowboardingu a v pouhých 22 letech vstoupila do historie

Ledecká vybojovala zlato i ve snowboardingu a v pouhých 22 letech vstoupila do historie

Ester Ledecká vybojovala další zlatou medaili. Po úspěchu v lyžařském superobřím slalomu uspěla i ve své hlavní disciplíně - snowboardovém paralelním obřím slalomu. Dcera muzikanta Janka Ledeckého se stala vůbec první sportovkyní, která na olympijských hrách zvítězila ve dvou různých sportech. 

Mezi muži v minulosti dokázali ve dvou různých sportech zvítězit dva, a to před téměř stoletím a shodně v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním byl Nor Thorleif Haug na premiérových ZOH v Chamonix 1924, o čtyři roky později ve Svatém Mořici ho napodobil krajan Johan Gröttumsbraaten.

Ledecká ve finále porazila o 46 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou a potvrdila roli favoritky závodu. V obřím slalomu na snowboardu totiž vyhrála pět ze šesti závodů aktuální sezony Světového poháru. Při olympijské soutěži s převahou ovládla kvalifikaci a nenašla přemožitelku v žádné ze čtyř vyřazovacích jízd. Ve finále v oblíbené červené dráze měla od začátku mírný náskok před Jörgovou, který postupně navyšovala.

Bronz získala další Němka Ramona Theresia Hofmeisterová, kterou Ledecká vyřadila v semifinále. V souboji o třetí místo upadla Ruska Aljona Zavarzinová.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek