Lipsko pokračuje ve skvělých výsledcích, Bayern Mnichov ztrácí šest bodů

Překvapení fotbalové Bundesligy, nováček RB Lipsko, vede i po dvanáctém kole soutěž bez porážky. Naposledy dokázal východoněmecký klub porazit domácí Freiburg 4:1. Druhý Bayern ztrácí na Lipsko šest bodů, má ovšem zápas k dobru.

Tým RB Lipsko, který ve své premiérové sezoně v Bundeslize válcuje konkurenci, zůstává i po dvanáctém kole neporažený. Na půdě Freiburgu si připsal výhru 4:1, když tři branky nastřílel v prvním poločase. Útočník saského týmu Timo Werner díky dvěma zásahům v utkání poskočil na třetí místo tabulky střelců soutěže, o které se dělí s Robertem Lewandovským. Ve druhé půli zpečetil výhru RB Lipsko trefou Sabitzer.

Východoněmecký klub tak má jistotu, že i po dvanáctém ligovém kole zůstane na špičce tabulky. Druhý Bayern Mnichov na něj ztrácí šest bodů.