Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Megastadion a mazání vtipů o Kimovi. Jaké je to hrát poháry v KLDR?

Megastadion a mazání vtipů o Kimovi. Jaké je to hrát poháry v KLDR?

Fotbalisté indického klubu FC Bengaluru vyrazili minulý týden do Severní Koreje kvůli odvetě v AFC Cupu, asijské obdoby Evropské ligy. Postup proti místnímu týmu 4.25 SC z Pchjongjangu uhájili remízou 0:0, na výjezd do nejuzavřenější země světa hned tak nezapomenou. „Poslední den před návratem vypálili střelu, která přeletěla nad naším hotelem. Na něco takového vás nikdo nepřipraví,“ podělil se s BBC o jeden z neobvyklých zážitků australský záložník Erik Paartalu.Jak vypadá běžný život v KLDR? To je pro okolní svět stále velká záhada, režim diktátora Kim Čong-una důsledně dohlíží na všechny návštěvníky z ciziny, kteří se nemohou pohybovat po ulicích bez oemezení.

Fotbalový tým FC Bengaluru nebyl výjimkou. „Bylo hodně zvláštní, když jsme přistáli na skoro prázdném letišti. Nastal problém s našimi zavazadly, všichni zaměstnanci z obchodů a imigračního oddělení odešli z práce a zůstali jsme tam úplně sami,“ popsal Paartalu o zážitek na uvítanou.

Bezpečnostní opatření museli fotbalisté podstoupit už před odletem do Severní Koreje. Dostali doporučení vymazat ze svých mobilů všechny zmínky související s cílem jejich cesty. Hráč, který dvakrát nastoupil za australskou reprezentaci, potvrdil, že museli být důslední. „Na Whatsappu jsme tam párkrát zavtipkovali o Kim Čong-unovi. Já doufal, že nemají Twitter, protože jsem tam napsal, že bych si s ním rád zašel na drink,“ tvrdil Paartalu.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek