Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mrazivá slova Schumacherova fotografa: Fotit Michaela? Teď už bych to nechtěl

Mrazivá slova Schumacherova fotografa: Fotit Michaela? Teď už bych to nechtěl

Bolí to tak moc, že už nikdy nechce dělat to, co bylo jeho posláním. Dlouhých dvanáct let byl Švýcar Michel Comte dvorním fotografem legendárního pilota Formule 1 Michaela Schumachera. Jak však nyní třiašedesátiletý muž přiznává, i kdyby tu možnost měl, už by svého velkého přítele fotit nechtěl. „Chci si ho uchovat v paměti takového, jaký byl," říká Comte.

Nejslavnější snímky Michaela Schumachera na titulních stranách těch nejluxusnějších časopisů pochází právě od slavného švýcarského fotografa. Rodák z Curychu však zaznamenával životy i dalších slavných osobností kulturního i společenského života.

Mezi ty nejznámější patří snímky Sophie Lorenové, Louise Bourgeoisové, Cindy Crawfordové nebo Sharon Stoneové. A společnosti, pro které pracoval? Armani, Vogue, Chanel, BMW, Ferrari, Dolce & Gabbana a mnohé další vypovídají sami za sebe.

Švýcarský umělec fotil i válečné konflikty v Iráku, Afghánistaáu, Izraeli či Kambodži, osud sedminásobného mistra světa s ním ale otřásl. Za dvanáct společných let, kdy dokumentoval jeho kariéru, se z nich totiž stali přátelé.

„Za takovou dobu se toho stane opravdu hodně. Michael je mým přítelem, je to skvělý člověk. Doprovázel jsem ho na celé řadě jeho klíčových životních etap. A to až do konce," svěřil se se slzami v očích Comte.Celý článek si můžete přečíst na webu iSport.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek