Murray drží formu. Rekordně dlouhý zápas proměnil v další vítězství

Světová jednička na tenisovém Turnaji mistrů v londýnské O2 aréně porazila Japonce Keie Nišikoriho 6:7, 6:4, 6:4 v nejdelším zápase historie turnaje. Murray se posunul k postupu do semifinále.

Tři hodiny a 21 minut. Tak dlouho spolu Brit a Japonec bojovali. Murray prodloužil svoji neporazitelnost na 21 zápasů a udělal další krok k premiérovému zisku trofeje z prestižní závěrečné akce sezony ATP Tour.

Tenista od Roland Garos prohrál jen tři zápasy, ovládl Wimbledon, olympijské hry v Riu, vyhrál turnaje v Pekingu, Šanghaji, Vídni a Paříži a skvělou sezonu završil posunem na post světové jedničky.

Na Turnaji mistrů se mu po Čiličovi podařilo udolat i Nišikoriho, byť po napínavé koncovce ztratil první set trvající hodinu a 26 minut. Další dvě sady už urval Murray pro sebe „Bojoval, donutil mě dostat ze sebe to nejlepší," řekl domácí tenista.

Jistým semifinalistou Turnaje mistrů už je ve druhé skupině srbský obhájce titulu Novak Djokovič, který se snaží před Murrayho vrátit do čela světového žebříčku.