Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Murray i Djokovič trpěli v bolestech. Po vyřazení z Wimbledonu přiznali, že je to vážné

Murray i Djokovič trpěli v bolestech. Po vyřazení z Wimbledonu přiznali, že je to vážné

Dva tenisoví velikáni, prakticky ten samý osud. V případě vystoupení světové jedničky Andyho Murrayho a dvanáctinásobného granslamového vítěze Novaka Djokoviče na letošním Wimbledonu to platí. Oba nedokázali prolézt přes čtvrtfinálové síto, zásadní podíl na tom mělo jejich zdraví.

Murray odpadl v posledních dvou setech proti Američanu Samu Querreymu, Djokovič vzdal na začátku druhého setu nepříznivě se vyvíjející bitvu s Tomášem Berdychem. Spojuje je i to, že jejich zdravotní handicap je dlouhodobějšího rázu a nebude lehké ho vyléčit.

Něco je v nepořádku. Už při výměně stran při tie-breaku na konci prvního setu požádal Djokovič hlavního rozhodčího, aby mu zavolal fyzioterapeuta. Srbský velikán nechal promasírovat loket. Pak prohrál dvě hry druhého setu, zakroutil hlavou a šel Berdychovi podat ruku.

„Loket mě bolí asi rok a půl,“ promluvil o svém problému. „Snažil jsem se hrát, až doteď to šlo, ale bohužel to dnes byl nejhorší den. Šlo vydržet třicet minut, pak už ne,“ řekl Djokovič.

Současně uznal, že léčba jeho problému je ve slepé uličce. Specialisté mu v uplynulých měsících doporučovali několik řešení. „Někteří hovořili o operaci, další o jiných řešeních. Ale nikdo neměl jasno, co by se mělo udělat.“

Více zpráv z Wimbledonu z webu iSport.cz naleznete ZDE. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek