Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mužskou štafetu ovládli na MS v biatlonu Rusové. Češi jsou desátí

Mužskou štafetu ovládli na MS v biatlonu Rusové. Češi jsou desátí

Štafetu biatlonistů na 4x7,5 km na mistrovství světa v Hochfilzenu vyhrálo Rusko před Francií a domácím Rakouskem. České kvarteto Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář obsadilo desáté místo.

Českým biatlonistům se v závodě nedařila střelba, ani jednu z osmi položek nezvládli bez chyby. Dobíjeli celkem patnáctkrát, což bylo nejvíc ze všech startujících.

Hned na prvním úseku musel navíc Krupčík na trestné kolo a klesl až do třetí desítky. Češi se v dalším průběhu posouvali vzhůru, ale výsledkem byl nejhorší výsledek na velké akci od olympijských her v Soči, kde byli jedenáctí.

Olympijští vítězové Rusové naopak předvedli střelbu pouze s třemi dobíjeními, jejich finišman Anton Šipulin úspěšně odolal ataku Francouze Martina Fourcadea a porazil ho o 5,8 sekundy. Pro první medaili na domácím MS dovezl rakouskou štafetu Dominik Landertinger, který v závěrečných stovkách metrů setřásl Němce Simona Schemppa.

Poslední člen české štafety Krčmář doběhl 3:10 minuty po Šipulinovi. V cílové rovince porazil v souboji o desáté místo o jednu desetinu sekundy Švéda Fredrika Lindströma. Udržel tak stejnou pozici, na níž ho do posledního úseku vyslal Šlesingr. Před ním Moravec vytáhl tým po nevydařeném Krupčíkovu úvodu z jednadvacáté příčky na šestnáctou.

Navzdory marnému útoku na premiérové štafetové zlato získal Francouz Fourcade medaili i v pátém závodu v Hochfilzenu. Napodobil tím Němku Lauru Dahlmeierovou, jež má ale čtyři zlata, na rozdíl od Fourcadeova jediného. Oba budou moci svou bilanci ještě vylepšit v závodech s hromadným startem, jimiž v neděli šampionát vyvrcholí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek