Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Náhlá smrt Jany Novotné: Rakovina jí napadla ženské orgány, rodina je v šoku

Náhlá smrt Jany Novotné: Rakovina jí napadla ženské orgány, rodina je v šoku

Tráva ve Wimbledonu přestala na chvíli růst, tenisový svět oněměl šokem. Ta zpráva vyrazila dech všem od Melbourne po New York. Zemřela legenda Jana Novotná (†49).

Wimbledonská šampionka z roku 1998 podlehla rakovině, která napadla její ženské orgány. Se zákeřnou chorobou válčila 17 měsíců. O tom, že je nemocná, se dozvěděla loni v létě po návratu z Wimbledonu. Na tamních travnatých dvorcích se tehdy v plné síle proháněla při exhibici legend. V tradičních bílých šatičkách, s blonďatými vlasy staženými do culíku…Když o deset měsíců později, letos v dubnu, poskytovala velký rozhovor pro Blesk, vypadala znatelně jinak. Krátká obarvená kštice, pohublejší rysy. Ale sršela z ní pořád stejná energie. O tom, že bojuje nejtěžší zápas svého života, nepadlo ani slovo. Věděli o něm jen ti nejbližší a pár lidí z tenisového prostředí. „Kdykoli mohla, chodila holkám fandit při zápasech Fed Cupu. Když jsem ji ale zval loni na podzim na finále do Francie, kvůli nemoci se omluvila,“ vzpomněl šéf tenisového svazu Ivo Kaderka. Na veřejnost však žádná zvěst nepronikla.

ana podstupovala chemoterapie v Masarykově onkologickém ústavu v Brně, podrobila se chirurgickému zákroku. A spřádala plány, že bude pokračovat v práci trenérky. „Hrozně mě to baví, naplňuje mě to. Jsem otevřená jakékoliv nabídce,“ prohlásila v květnu Novotná, která krátce vedla Francouzku Bartoli a od roku 2014 spolupracovala dva roky s českou nadějí Barborou Krejčíkovou. 

Více na webu deníku iSport

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek