Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Návrat ve velkém stylu. Kvitová hladce vyhrála první zápas po vážném zranění

Návrat ve velkém stylu. Kvitová hladce vyhrála první zápas po vážném zranění

Tenistka Petra Kvitová vyhrála svůj první zápas po vážném zranění levé ruky. Dvojnásobná wimbledonská vítězka v prvním kole Roland Garros porazila Julii Boserupovou z USA 6:3 a 6:2.

Sedmadvacetiletá Kvitová byla loni 20. prosince přepadena ve svém bytě a pachatel jí pořezal všechny prsty levé ruky, v které drží raketu. Lékaři odhadovali, že se vrátí nejdříve po půl roce, ale bývalá světová dvojka to stihla skoro o měsíc dřív.

"Jsem tak ráda, že jsem se rozhodla sem přijet. Díky moc, strašně děkuji za všechnu pomoc, za vaši podporu," řekla Kvitová v rozhovoru na kurtu. "Nezáleží zas tak moc na tom, jak jsem hrála, ale důležité je vítězství."

V modrém tílku a bílo-modré sukni zahájila po jedenácté hodině program turnaje na centrálním dvorci Philippa Chatriera. První výměnu získala vítězným forhendem k čáře. Poté sice udělala dvojchybu, ale přidala další vítězný forhend, bod z podání, bekhend na čáru a za dvě minuty měla první game.

Zatínala pěst po vítězných míčích, snažila se hrát aktivně a svým druhým esem v utkání zvýšila po osmi minutách hry už na 3:0. Hrála uvolněně, bez velkých emocí a hodně soustředěně. Své oblíbené "pojď!" si křikla po esu v páté hře.

Za stavu 3:1 se dostala poprvé do problémů, ale všechny tři brejkboly odvrátila. První set ukončila po 39 minutách dalším vítězným forhendem a vzduch prořízl tentokrát mnohem hlasitější výkřik a dlouhé "pojď!".

Druhý set začala světová šestnáctka Kvitová čistou hrou při podání Boserupové, 86. hráčky žebříčku WTA. Servisem vzápětí brejk podržela. Zápas na pět minut přerušila bouřka, ale Kvitovou v rozletu nezastavila.

Ještě jednou vzala ve druhém setu Američance servis a za hodinu a 13 minut zápas ukončila. K výhře si pomohla devíti esy a 31 vítěznými míči. Využila hned první mečbol, pustila raketu na zem, sundala čelenku a došla k síti podat soupeřce ruku. Zamávala divákům a položila si na chvilku na lavičce hlavu do dlaní.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek