Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Navždy bude v mém srdci,“ tvrdí hokejista Valach, který pochoval manželku a stará se o nedonošená dvojčata

„Navždy bude v mém srdci,“ tvrdí hokejista Valach, který pochoval manželku a stará se o nedonošená dvojčata

Co on zvládl, tisíce jiných by složilo. Juraj Valach (28) pochoval manželku a na dálku se staral o předčasně narozená dvojčátka. Přesto dotáhl Chomutov až do semifinále extraligy a Blesk ho včera vyhlásil nejlepším bekem sezony.


Góly jste posílal do nebe vaší zesnulé paní. Bude to tak už asi navždy, že?

Samozřejmě. To je věc, se kterou se člověk nikdy nevyrovná. Ale musím se s tím naučit žít. Po paní manželce mi tu zůstaly dvě krásné dětičky a budu žít pro ně a nikdy nezapomenu. Ať už se dívá shora, nebo tu je jako můj anděl strážný, navždy bude v mém srdci.

Jak se dvojčatům daří?

Vzhledem na to, čím si prošly, tak si vedou velmi dobře. Ale je potřeba zůstat realistou. Narodily se už ve 25. týdnu. Až ve třech čtyřech letech se zjistí, jestli nebudou mít například poruchy pozornosti.

Bylo těžké zase odjíždět zpět za hokejem?

Určitě. Poprvé jsem odcestoval do Chomutova s tím, že děti byly v Bánské Bystrici v nemocnici. Ale chlapeček měl problémy se srdcem, tak jsem se musel vrátit a týden jsem je ještě navštěvoval v nemocnici a byl tam s nimi.

Jak to probíhalo?

Držel jsem je a snažil jsem se s nimi udržovat kontakt. I doktoři říkali, že jim to v konečném důsledku mohlo pomoct. Že cítili toho nejbližšího a měly chuť žít.

Celý rozhovor si můžete přečíst na webu iSport.cz.