Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nečas patří Carolině! Chytila draftovali Rangers, jedničkou je Hischier

Nečas patří Carolině! Chytila draftovali Rangers, jedničkou je Hischier

Nico Hischier se zapsal do historie jako první švýcarská jednička draftu NHL, do prvního kola se vešli po dvou letech opět dva Češi. Po Martinu Nečasovi sáhli z dvanácté pozice Carolina Hurricanes, velkým překvapením byla 21. pozice Filipa Chytila, jehož si jako svoji druhou volbu v úvodním kole vyhlédli New York Rangers. Odvod mladíků se završí dnes druhým až sedmým kolem.


„Předpokládal jsem, že půjdu na řadu na konci prvního kola nebo na začátku druhého. Když jsem slyšel svoje jméno, bylo to překvapení a zároveň radost. Oddechl jsem si, že už to mám za sebou, že už tam můžu jít. Jsem rád, že to vyšlo. Když jsem přišel do haly, nervozita tam byla, ale jinak jsem si to užíval jako každý den,“ líčil velmi bezelstně zlínský odchovanec Chytil, jakmile sestoupil z pódia v dresu týmu z Manhattanu a pustil se do víru focení a rozhovorů.Nečas a Hurikáni, to ladí málem jak rýmovačka z čítanky. Nejen podle jmen. Carolina o něj hodně stála, jejich evropský skaut Robert Kron ho dobře zná. Pochází z Brna, za které 18letý odchovanec Žďáru nad Sázavou nastupoval v extralize. „Jsem hrozně rád, že tu můžu sedět v tomhle dresu. NHL byla můj sen a stále je, udělám všechno, abych se jednou oblékl do dresu Hurricanes ve výstroji a mohl za ně hrát,“ povídal nejlepší český nováček sezony.

Kolem něj se točilo hodně klubů, do poslední chvíle však neměl tušení, kde skončí. „Z první patnáctky to mohl být jakýkoli tým. Vlastně z celého prvního kola. Já sám jsem pak už nevěděl, kdo by to mohl být. Pro hráče je draft loterie a já jsem za to hrozně rád, že tady sedím a že to je Carolina. I kvůli rodině, taky pro ně to je skvělý zážitek. K hokeji mě přivedli a žijí se mnou ten můj sen. Uvidíme, co dál. Za týden mají kemp, odcestuju tam a pak se asi vrátím,“ pokračoval evidentně šťastný a taky uvolněný Nečas, ze kterého vše spadlo.

Více na webu iSport.cz.