Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Nejbohatší klub má v Emirátech rozpočet tři miliardy.“ Trenér Jakub Dovalil o fotbale v zemi šejků

„Nejbohatší klub má v Emirátech rozpočet tři miliardy.“ Trenér Jakub Dovalil o fotbale v zemi šejků

Nový sportovní ředitel FK Teplice a bývalý trenér reprezentační jednadvacítky Jakub Dovalil během roční práce v Dubaji pro tamní mladou reprezentaci poznal, že pro šejky je fotbal hračkou. Jinak se tam prý moc nepracuje, neplánuje a lidé se často modlí. 

Proč jste zůstal v Dubaji jen rok?

Chtěli, abych vedl olympijský tým, ale musel bych se zavázat na čtyři roky. Nevím, jestli bych vydržel. Žil jsem tam sám, rodina za mnou pouze dojížděla, přitom dcera začala chodit do první třídy. Vyhodnotil jsem si, že peníze nejsou všechno. A taky jsem nechtěl zakrnět.

Z Emirátů si tedy žádnou posilu do Teplic nepřivedete?

Mám nějakou vizi o spojení mládeže, ale Arabové jsou takoví, že nikam nechtějí. Oni nemají potřebu chodit ani do Bundesligy. Když to tak řeknu, pro ně je Bundesliga chudší.

 

Jakub Dovalil (1974)
Sportovní ředitel FK Teplice Trenérská kariéra: mládež Slavie (1997–2002), mládežnické reprezentační výběry U16–U20 (2002–2009), reprezentace U21 (2008–2015), asistent u reprezentace A (2012), reprezentace SAE U20 (2016) Největší úspěch: 3. místo na EURO U21 (2011)

Šejkové do fotbalu pumpují hodně peněz...

Nejbohatším klubem v Dubaji je Al Ahlí, kde trénoval Ivan Hašek, a ten má rozpočet v přepočtu asi tři miliardy korun. Přitom na ligu chodí v průměru 500 lidí. A to ještě většinou někoho přivezou z Ománu a zaplatí jim KFC, aby fandili. Pro šejky je fotbal hračkou. Když se k takovému rozpočtu přiblížíme v Teplicích, tak budeme spokojení...

Jestli by nebylo lepší místo hráče přetáhnout z Emirátů do Teplic nějakého šejka...

Všechno je možné... Obecně to byla dobrá zkušenost, ale nakonec jsem rád, že jsem zpátky v Česku. Jen si musíte odpočítat ten finanční požitek.

CELÝ ROZHOVOR SI PŘEČTETE NA iSPORT.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek