Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nejlepší fotbalista? Cristiano Ronaldo potvrdil svou nadvládu

Nejlepší fotbalista? Cristiano Ronaldo potvrdil svou nadvládu

Portugalský kanonýr s číslem sedm na zádech Cristiano Ronaldo se podle očekávání stal nejlepším fotbalistou v anketě pořádané federací FIFA. Hvězda Realu Madrid zvedla už v prosinci nad hlavu další prestižní trofej, Zlatý míč.

Na rok 2016 bude portugalský útočník Cristiano Ronaldo vzpomínat jednoznačně v dobrém. Řadu sportovních úspěchů korunoval dvěma cennými vítězstvími v anketách fotbalových odborníků, když se mu podařilo získat Zlatý míč i výhru v anketě FIFA. Mezinárodní fotbalová federace v posledních šesti letech vyhlašovala anketu spolu s časopisem France Football jako Zlatý míč FIFA, na podzim ale spolupráce skončila a oba pořadatelé opět udělují vlastní trofej.

Ronaldo ovládl anketu FIFA počtvrté v kariéře a navázal na triumfy z let 2008, 2013 a 2014. V hlasování kapitánů a trenérů národních týmů, novinářů a fanoušků skončili za hvězdným Portugalcem na druhém místě Argentinec Lionel Messi z Barcelony a třetí Francouz Antoine Griezmann z Atlética Madrid.

Kromě úspěchů v odborných hlasováních se CR7, jak mu přezdívají fanoušci podle iniciál a číslovky, kterou nosí na zádech, radoval také z vítězství v Lize mistrů a klubovém mistrovství světa s Realem Madrid, výhru ve španělské La Lize jeho klubu o bod sebrala Barcelona. Chuť si Ronaldo spravil na Euru, kde jako kapitán dovedl Portugalsko k premiérovému titulu na šampionátu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek