Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Neporazitelná Sáblíková. Má devátý světový titul na 5000 metrů a je nejlepší v historii

Neporazitelná Sáblíková. Má devátý světový titul na 5000 metrů a je nejlepší v historii

Rychlobruslařka Martina Sáblíková svou dominanci na této trati potvrdila i v korejském Kangnungu, kde zvítězila v nejlepším čase sezony 6:52,38 minuty. Druhou Němkou Claudii Pechsteinovou, která brzy oslaví 45. narozeniny, porazila o 1,55 sekundy. Bronz získala Kanaďanka Ivanie Blondinová.

Devětadvacetiletá Sáblíková se díky triumfu v dějišti olympijských her 2018 stala nejúspěšnější rychlobruslařkou v historii světových šampionátů na jednotlivých tratích. Ziskem třinácté zlaté medaile trojnásobná olympijská vítězka překonala Nizozemku Ireen Wüstovou a německou legendu Anni Friesingerovou-Postmaovou.

Svěřenkyně trenéra Petra Nováka se představila až v závěrečné rozjížďce s Němkou Bente Krausovou, takže už před startem věděla, že musí zajet velmi rychlý čas. Zejména Pechsteinové, která získala již třicátou medaili z MS na jednotlivých tratích, se závod vydařil. Sáblíková, která v Kangnungu získala ve čtvrtek stříbro na trojce, ale od začátku nasadila optimální tempo a splnila roli hlavní favoritky.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek