Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nevídané porušení tradic: Hokejisté si na ZOH přestali podávat ruce, má to vážný důvod

Nevídané porušení tradic: Hokejisté si na ZOH přestali podávat ruce, má to vážný důvod

Možná jste si toho také všimli. Po nedělním zápase českých hokejistů proti Švýcarům (4:1) si hráči obou týmů místo klasického podání rukou jen ťuknuli rukavicemi. Nejde o nový hokejový pozdrav, ale o prevenci před virovou nákazou. Stejně se zachovají i Američané po úterním utkání osmifinále proti Slovákům. „Nevíte, kdo může být nakažený, proto tohle opatření považuju za správné,“ řekl obránce James Wisniewski, jehož otec se norovirem nakazil a nyní je v karanténě. 

Podání rukou po sportovních zápasech patří k tradicím. Jde o výraz úcty a respektu k soupeři. Pokud ale ve vzduchu visí nákaza virovým onemocněním, jde i tento zvyk stranou. Jako nyní na olympiádě. „Nikdo nechce, aby se nákaza rozšířila do celé kabiny,“ vysvětlil krok Američanů obránce Wisniewski pro agenturu AP.Už v neděli si Češi nepotřásli pravicemi po výhře nad Švýcary. Proběhlo jen netypické ťuknutí rukavicemi. Bylo to z preventivních důvodů kvůli obavě z nákazy norovirem, který se v Pchjongčchangu začal nebezpečně šířit. Nejdříve mezi zaměstnanci olympijského areálu, poté i mezi sportovci. Do karantény byli například umístěni dva švýcarští akrobatičtí lyžaři.

Stejně dopadl i Wisniewskiho otec, jenž se do Koreje vydal sledovat svého syna. „Udělalo se mu špatně, když čekal na taxík. Okamžitě pro něho přijela sanitka a převezla ho do nemocnice. Celou neděli prospal, teď už se cítí lépe,“ osvětlil Wisniewski situaci ohledně otce, který je jednou ze 49 osob nacházejících se v karanténě.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

Vše o olympiádě si přečtěte ZDE >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek