Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nezlomení! Fanoušci Borussie Dortmund den po útoku předvedli parádní choreo

360p240p

Jižní tribuna stadionu Signal Iduna Park, na kterém své domácí zápasy hraje Borussia Dortmund, je proslulá svými nápaditými fanouškovskými choreografiemi. Den po bombovém útoku na autobus domácího týmu se ale „Žlutá stěna“, jak se kotel Borussie nazývá, vytáhla i na své poměry.

Teroristé, kteří v úterý večer zaútočili na klubový autobus, kterým cestovali fotbalisté Borussie Dortmund k čtvrtfinálovému utkání Ligy mistrů proti Monaku, chtěli rozsévat strach a zkázu. Fanoušci klubu ale bezprostředně po útoku prokázali vlnu solidarity s příznivci soupeře, když jim nabídli nocleh, a při odloženém středečním utkání ukázali, že se nenechají zastrašit.

Společně stanuli bok po boku na slavné jižní tribuně přezdívané Žlutá zeď a svému klubu vzdali hold parádní choreografií, kdy v okamžiku stažení praporů s klubovými barvami vytvořili svými těly nápis BVB, což je zkratka jejich klubu (Ballspielverein Borussia).

Někteří z fanoušků Monaka pak při nástupu týmů na hřiště drželi nad hlavami šály svého žlutočerného rivala. Na sociálních sítích se mezitím čile diskutuje o tom, že teroristický útok, v souvislosti se kterým zatím vyšetřovatelé mají dva podezřelé, pravděpodobně přispěje k novému přátelství mezi fotbalovými fanoušky – AS Monako a Borussia Dortmund by nebyli první.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek