NHL: Jaromír Jágr skóroval, Petr Mrázek druhou hvězdou zápasu

V kanadskoamerické NHL se opět dařilo českým sportovcům. Gólman Detroitu Red Wings Petr Mrázek nastoupil od začátku zápasu a hned v úvodu předvedl vynikající zákrok, kterým podržel svůj tým. Legendární Jaromír Jágr v dresu Floridy Panthers přidal svůj zásah číslo 752 v soutěži.

Česká osmašedesátka v barvách Floridy se po nepřesvědčivých výsledcích zkraje sezony začíná dostávat do tempa. Před týdnem se podílel třemi body za dvě asistence a jednu branku na vítězství svého týmu nad Ottawou a trefil se i v nočním utkání proti Columbusu.

Ke konci třetí třetiny si najel před brankoviště gólmana Bobrovského a patičkou hole vyslat puk do sítě. Jágr netrefil kotouč s ideální razancí, ale přesto se mu povedlo otevřít skóre zápasu, který nakonec Panteři vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnil finský centr Barkov.

„Nepotřebujeme střílet krásné branky. Potřebujeme hlavně dávat branky. A tahle byla vzhledem k průběhu utkání důležitá,“ okomentoval svou trefu útočník s číslem 68 na zádech.

V dresu Detroitu Red Wings nastoupil proti vedoucímu týmu soutěže Montrealu Canadiens od začátku český gólman Petr Mrázek. Jeho kolegu Jimmyho Howarda, který zatím v listopadu dostával přednost, trápí problémy s třísly, kvůli kterým v minulém kole odchytal jen dvanáct minut, než musel být vystřídán.

Čech si připsal hned zkraje střetnutí vynikající zákrok, když dokázal pohotovým vymrštěním lapačky vychytat Lehkonena, který stál zcela osamocený u levé tyčky odkryté klece. Svým zákrokem a tím, jak tým podržel ve zbytku utkání, si vysložil vyhlášení druhou hvězdou zápasu. Nulu udržel až do třetí třetiny, kdy jej nakonec po nahrávce Tomáše Plekance překonal v 52. minutě Gallagher.

V prodloužení pak ostravský rodák přece kapituloval, když jej z brejkové situace dva na jednoho překonal po nahrávce Radulova Galčenjuk. Detroit přesto proti lídrovi vybojoval bod za remízu v normální hrací době. Trenér Montrealu po utkání ocenil kvality detroitského brankáře. „Dobře jsme začali, ale Mrázek byl vynikající. Oba gólmani chytali skvěle, proto padlo tak málo branek,“ řekl Michell Therrien.

V dresu New Jersey se připsal asistenci teprve devatenáctiletý Zacha, který tak navázal na zásah z minulého utkání. Jeho tým bral stejně jako Rudá křídla bod po prohře v prodloužení.

Výsledky:

Florida - Columbus 2:1 po nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 17. Jágr, rozhodující nájezd Barkov - 53. Saad Střely na branku: 23:37 Diváci: 13.573 Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Luongo (oba Florida), 3. Bobrovskij (Columbus)

Detroit - Montreal 1:2 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 44. Abdelkader - 52. Gallagher (Plekanec), 64. Galčenjuk Střely na branku: 33:24 Diváci: 20.027 Hvězdy zápasu: 1. Galčenjuk (Montreal), 2. Mrázek (Detroit), 3. Price (Montreal)

Toronto - Washington 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 3. Martin, 24. Van Riemsdyk, 41. Matthews, 52. Kadri - 50. Bäckström, 57. Johansson Střely na branku: 37:35 Diváci: 19.051 Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Marner (oba Toronto), 3. Bäckström (Washington)

Ottawa - Carolina 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky: 27. Phaneuf, 57. Turris - 12. Aho Střely na branku: 24:33 Diváci: 18.042 Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Aho (Carolina)

Pittsburgh - New Jersey 4:3 po nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)

Branky: 22. Guentzel, 23. Kühnhackl, 60. Crosby, rozhodující nájezd Letang - 4. a 30. Cammalleri (na druhou asistence Zacha), 24. Fiddler Střely na branku: 49:30 Diváci: 18.615 Hvězdy zápasu: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Cammalleri (New Jersey), 3. Crosby (Pittsburgh)

St. Louis - Minnesota 4:3 po nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky: 44. a 45. Schwartz, 28. Stastny, rozhodující nájezd Perron - 12. Koivu, 30. Haula, 59. Coyle Střely na branku: 38:31 Diváci: 19.396 Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Perron (oba St. Louis), 3. Koivu (Minnesota)

Colorado - Vancouver 2:3 po nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 32. Grigorenko, 44. Iginla - 4. Eriksson, 42. Burrows, rozhodující nájezd Granlund Střely na branku: 35:31 Diváci: 15.511 Hvězdy zápasu: 1. Markström (Vancouver), 2. Pickard, 3. Tjutin (oba Colorado)

Los Angeles - Chicago 2:1 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 21. Martinez, 62. Carter - 12. P. Kane Střely na branku: 29:19 Diváci: 18.435 Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Budaj (oba Los Angeles), 3. Darling (Chicago)

San Jose - Anaheim 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 9. Couture, 30. DeMelo - 10. Garbutt, 14. Rakell, 33. Getzlaf Střely na branku: 23:26 Diváci: 17.562 Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Perry (oba Anaheim), 3. DeMelo (San Jose)