NHL: Petr Mrázek dotáhl Detroit k výhře v prodloužení, skóroval mladík Pavel Zacha

Gólman Detroitu Red Wings Petr Mrázek zaskočil za zraněného kolegu Jimmyho Howarda a svůj tým dovedl k vítězství na ledě New Jersey Devils 5:4 v prodloužení. Jeden z puků, které skončily za jeho zády, nasměroval do sítě devatenáctiletý talent z Českých Budějovic Pavel Zacha.

Brankář Petr Mrázek si dokázal poradit s náročným úkolem. Rodák z Ostravy, který byl v listopadu zatím pouze jednou nasazen do základní sestavy, naskakoval do rozehraného utkání, když se po dvanácti minutách hry zranil jeho kolega Jimmy Howard.

Na českého gólmana mířilo šestnáct střel, z toho tři skončily za jeho zády. Jednou inkasoval vlastní gól, když se puk odrazil do sítě od brusle obránce Jonathana Ericssona. Necelé dvě minuty na to přišla chvíle devatenáctiletého Pavla Zachy, pro kterého to byla druhá trefa v NHL. Českobudějovický rodák zažívá letos v dresu New Jersey svou první sezonu v NHL poté, co dříve hrál za farmu klubu.

Mrázek v prodloužení přesto dotáhl Detroit Red Wings k vítězství. Jeho spoluhráči nejdříve na přelomu druhé a třetí třetiny otočili utkání, po trefě jerseyského Adama Henriquea ale zápas zamířil do prodloužení. V něm po třech minutách rozhodl jeho spoluhráč o výhře Rudých křídel.

V dresu Bostonu se trefil ve druhém zápase po sobě Radek Pastrňák, který je momentálně druhým nejlepším střelcem kanadskoamerické soutěže. Další trefu ale ani on, ani jeho spoluhráči proti skvěle chytajícímu gólmanovi Chadu Johnsonovi nepřidali, a tak utkání skončilo výhrou Calgary Flames 2:1.

Trefil se rovněž Radim Vrbata z Arizony, když svým klasickým bekhendovým blafákem pomohl týmu k výhře po nájezdech. Ten si nadále drží v samostatných nájezdech nejlepší statistiku ze všech hráčů NHL, od zavedení pravidla jich proměnil nejvíce ze všech hráčů – 43.

Za Tampu Bay skóroval Ondřej Palát, jeho branka ale týmu k vítězství nepomohla, když prohráli doma s Columbusem 3:5. Podruhé v sezoně skóroval Radek Faksa za Dallas. Jeho vyrovnávací branka proti Vancouveru pomohla k vítězství texaského týmu 2:1, nejprve však byla mylně připsána Esu Lindellovi.