Obrat dokonán. Češi po hrozivém začátku otočili zápas s Finy. Po nájezdech vyhráli 4:3

Parádní obrat se podařil českým hokejistům ve třetím zápase na mistrovství světa. S Finskem sice už po 15 minutách prohrávali 0:3, ale díky gólům Romana Horáka, Radko Gudase a Jana Kováře se jim ve třetí části podařilo vydřít prodloužení. V něm měli Finové několik velkých šancí, ale gól nepadl, a nakonec Češi díky dvěma Mrázkovým zásahům a parádním blafáku Robina Hanzla v nájezdech dokráčeli k vítěznému bodu navíc. Stínem na vydřeném triumfu je zranění Jakuba Voráčka, který po ostrém zákroku u mantinelu v první třetině otřesený zmizel v kabině a do zápasu už se nevrátil. Český tým nyní bude mít dva dny volna, ve čtvrtek se utká s Norskem.