Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obří dluhy i exekuce. Fotbalista Bystroň se oběsil, závazky měl všude

Obří dluhy i exekuce. Fotbalista Bystroň se oběsil, závazky měl všude

Šílená dluhová spirála, ze které se těžce hrabal ven. I tohle mohlo předevčírem dohnat bývalého fotbalistu Plzně Davida Bystroně k sebevraždě. Oběsil se ve sklepě domu ve Švýcarsku, kde hrál za klub US Schluein Ilanz.


Před necelým měsícem si vzal stejným způsobem život jeho bývalý parťák z Viktorie František Rajtoral (†31). A teď tohle. 

Bystroň na místě sebevraždy nechal dopis na rozloučenou, v něm podle spekulací uvedl rodinné a finanční důvody. Blesk pátral po tom, jak se do problémů dostal.

Vše nejspíš odstartovala dopingová aféra v listopadu 2011. Bystroň měl v těle po utkání Ligy mistrů zakázanou látku (metamfetamin, což bývá pozůstatek pervitinu), proto dostal od UEFA dvouletý trest.

720p 480p 360p 240p
Prokletá Viktorka

Když se pokusil o návrat, poranil si koleno a Plzeň už o něj nestála. V té době se mohl začít dostávat do dluhové pasti. Přišel o 3 miliony, které by si na západě Čech do konce smlouvy (červen 2013) vydělal. Navíc nedostal dvoumilionovou prémii za Ligu mistrů, kterou mu Plzeň nevyplatila, neboť jí způsobil škodu v řádu milionů korun (tu nevymáhala). 

V září 2013, tedy před koncem vypršení trestu za doping, byla na Davida Bystroně nařízena první exekuce, na začátku února dalšího roku druhá. Dluhová spirála se začala roztáčet.Více na webu iSport. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek