Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Obviněného fotbalového bosse Peltu drtí dotační kauza. Převezli ho do nemocnice

Obviněného fotbalového bosse Peltu drtí dotační kauza. Převezli ho do nemocnice

Předseda FAČR Miroslav Pelta, který je ve vazbě kvůli podezření z nezákonného rozdělování státních dotací do sportu, má podle informací iSport.cz zdravotní problémy. Kvůli nim ho policie musela převést z vazební věznice v Praze-Ruzyni do vazební věznice v Brně-Bohunicích, kde se podrobuje vyšetřením. Co přesně se mu stalo není zřejmé.

 

Pelta byl kvůli zdravotním problémům převezen do Bohunické vazební věznice. Ta je umístěna v blízkosti dálnice D1 a leží v těsném sousedství Fakultní nemocnice Brno-Bohunice, kde jsou specializovaná pracoviště, která se mohou využívat pro léčbu vězňů či zadržených obviněných osob.

„Teď mi volali z kanceláře, že přišlo vyrozumění o tom, že pan Pelta byl převezen k hospitalizaci do nemocnice vazební věznice v Brně. Informace o jeho zdravotním stavu nemám, jen nám to oficiálně oznámila vězeňská služba Ruzyně,“ potvrdil pro web iSport.cz Peltův obhájce Bronislav Šerák.

Peltu zadržela policie ve středu, kdy začala razie v souvislosti s vyšetřováním nezákonného čerpání státních dotací. Obvodní soud pro Prahu 1 na něj a další obviněnou, bývalou náměstkyni ministerstva školství pro sport Simonu Kratochvílovou, uvalil vazbu.

Ve čtvrtek se na veřejnost dostaly další informace. Pelta měl podle dokumentů z policejního vyšetřování, které přinesl Radiožurnál, domlouvat s náměstkyní Kratochvílovou čerpání dotací v pronajatém bytě v centru Prahy.

Další informace o Peltově zdravotním stavu čtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek