Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Olejáři na Floridě. Jágr na ně pálil ostošest, lichotil mu Gretzky: Nekonči!

Olejáři na Floridě. Jágr na ně pálil ostošest, lichotil mu Gretzky: Nekonči!

Na ledové ploše strávil bezmála 23 minut, na brankáře Edmontonu Cama Talbota vypálil pět puků, nejvíce ze všech hráčů Floridy. Ani tak ale Jaromír Jágr porážku své družiny neodvrátil, Panthers doma padli s maximálně neoblíbeným soupeřem v nočním zápase NHL 3:4 a přišli o sérii pěti vítězství v řadě. Českého veterána mohl těšit snad jen fakt, že speciálním hostem TV přenosu byla žijící legenda Oilers i celé ligy Wayne Gretzky, který na jeho adresu utrousil několik vět. Skrz naskrz kladných, samozřejmě.

Gretzkyho, s 2857 body nejproduktivnějšího hráče historie NHL, respondoval o přestávce televizního zápasu reportér Fox Sports Steve Goldstein. První otázka mířila na 45letého Jaromíra Jágra.

„Je jednoduše nádherné, že ještě hraje, pro celou NHL toho udělal strašně moc. Pro současnou Floridu je také velmi platný, přijde mi, že se v této organizaci našel a jeho herní projev jde nahoru, že hraje nejlepší hokej za poslední čtyři roky,“ velebil Gretzky Jágra, který je v historickém kanadském bodování NHL s 1902 body na druhém místě.

„Znám ho od osmnácti let, takže vím, co za obrovskou vášeň pro hokej v sobě nosí. Jen dobře pro něj, bez ní by nemohl hrát tak dlouho. Opravdu takových chlapíků, jako je Jaromír, co hráli tak dlouho, bylo jen pár. Chris Chelios, Mark Messier, Gordie Howe, víc ne. Doufám, že brusle nepověsí na hřebík, dokud nepřekoná mých 894 gólů, ještě nesmí skončit,“ vtipkoval čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu s Edmontonem.

Celý článek si přečtěte na webu iSport.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek