Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Oštěpařka Špotáková je zpátky v top formě. V Londýně atakovala hranici 70 metrů

Oštěpařka Špotáková je zpátky v top formě. V Londýně atakovala hranici 70 metrů

Barbora Špotáková vyhrála soutěž oštěpařek na Diamantové lize v Londýně. Ve svém letošním maximu a rekordu mítinku 68,26 metru oplatila čtvrteční porážku z Lausanne Chorvatce Saře Kolakové (67,83). V dějišti srpnového mistrovství světa Špotáková vyhrála posledním pokusem a zároveň svým nejdelším hodem od olympijského vítězství, které v roce 2012 vybojovala právě na londýnském stadionu, a po následné mateřské přestávce.

Soutěž měla z pohledu světové rekordmanky zcela opačný průběh než v Lausanne, kde si dosavadní maximum v sezoně vytvořila hned v první sérii (67,40) a v té poslední přišla o výhru.

Tentokrát se zlepšovala každým hodem, pátou sérii vynechala a v poslední sebrala úřadující olympijské šampionce vítězství. V Diamantové lize Špotáková triumfovala poprvé od předloňského finálového závodu v Curychu.

V soutěži výškařek obsadila dělené čtvrté místo Michaela Hrubá. Osmnáctiletá atletka vyrovnala své letošní maximum 194 cm, kterým na nedávném mistrovství Evropy družstev vytvořila český juniorský rekord pod širým nebem.

Kompletní program ZOH 2018 a program hokeje zde >>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek