Palát s Voráčkem dvakrát přihrávali na gól, Pastrňák se blýskl gólem

Hokejový útočník Ondřej Palát v nedělním utkání NHL pomohl dvěma asistencemi k výhře Tampy Bay 5:2 nad Detroitem, do jehož branky se postavil Petr Mrázek, který zastavil 19 střel. Také Jakub Voráček se na triumfu Philadelphie 4:1 proti Buffalu podílel dvěma přihrávkami a pošesté v kariéře pokořil hranici 50 bodů v sezoně. Třiceti zákroky k vítězství Flyers přispěl Michal Neuvirth.

Gólman Ondřej Pavelec navzdory 32 zákrokům nezabránil prohře New York Rangers 1:2 na ledě Vegas. Ani nejlepší český střelec soutěže David Pastrňák 17. gólem v ročníku neodvrátil porážku Bostonu 5:6 v prodloužení proti Pittsburghu.

Pětadvacetiletý Mrázek se v brankovišti Red Wings představil poprvé od výhry 6:3 nad New York Islanders z 19. prosince. Jako první ostravského rodáka překonal obránce Dan Girardi v deváté minutě tečovanou střelou. Girardi zaznamenal asistenci i u druhé trefy Lightning, kdy tečí usměrnil Palátovu přihrávku z pravého kruhu před branku na najíždějícího Tylera Johnsona.

Red Wings se v prostřední části podařilo snížit, ale centr Yanni Gourde vrátil floridskému týmu dvoubrankový náskok. V 44. minutě se Detroit Tampě opět přiblížil na dostřel, ale Steven Stamkos vyhraným vhazováním nabil Nikitu Kučerovovi na ránu z první, kterou ruský kanonýr proměnil v 27. zásah mezi tři tyče.

Finální podobu skóre zařídil druhým gólem večera Gourde, jenž za Mrázka dorazil Palátovu střelu. Kanadský útočník zaznamenal i nahrávku a byl zvolen první hvězdou utkání. Lightning uspěli po dvou porážkách, Red Wings naopak neprodloužili sérii čtyř výher v řadě.